Тканини кореня зуба і розташована на них супраконструкція, що складається із штифта, коронкової культі, покривної коронки і фіксуючих цементів повинні утворювати єдиний монолітний комплекс елементів реставрованого зуба. Проте в процесі функціонального навантаження на таку реставрацію, повинна бездоганно спрацьовувати система взаємодії та взаємовпливу складових такого комплексу.

Взаємодію між елементами реставрації слід розглядати з точки зору напруги та міцності з'єднання на межі: дентин кореня - композитний цемент - інтегрований штифт - тверді тканини зуба - реставраційний композит, для відновлення кукси та коронки зуба. 

Тому при виборі матеріалів та армувальних елементів для відновлення зруйнованих девіталізованих зубів з метою підвищення якості і довговічності реставрації, особливого значення набуває акцентування на наступних базових характеристиках використовуваних матеріалів:

  • Максимальна ретенція до тканин кореня та армувальних штифтів
  • Стабільність ретенції при експлуатації
  • Максимальне збереження здорових твердих тканин під час підготовки зуба
  • Відповідність модуля пружності застосованих матеріалів і дентину кореня
  • Монолітне з'єднання вздовж всієї поверхні контакту
  • Забезпечення естетичних вимог

Таким вимогам повною мірою відповідає комплекс матеріалів Panavia F2.0 компанії Kuraray Dental. На прикладі унікальної технології від Курарай можливо за короткий термін реставрувати коронку зуба, використовуючи цемент для фіксації Panavia F2.0, композит для реставрації Clearfil Photo Core,  набір ковпачків, які використовують при відновленні кукси зруйнованих зубів.

Причиною руйнування реставрацій, виготовлених на основі кореневих штифтів, найчастіше є підвищене напруження між тканинами кореня, які приводять до утворення мікротріщин, а це послаблює фіксацію і призводить до втрати реставрації або перелому кореня. За умови монолітності з'єднання між дентином кореня та композитним цементом і штифтом, система повинна частково компенсувати і перерозподіляти функціональні навантаження, які діють на зовнішню конструкцію і знизити ризик перелому кореня.

Panavia F2.0 - це композитний каріостатичний цемент подвійної полімеризації (анаеробної та світлової) з виділенням фтору для з'єднання з емаллю, дентином та алюмоксидом і цирконоксидом, композитами та металами, скловолокном, тобто для фіксації будь-яких реставраційних конструкцій. Нова молекулярна формула Panavia F2.0 характеризується міцною адгезією до структури зуба та металів, завдяки MDP компоненту:

  • Гідрофільна фосфатна група - для кислотної декальцинації та утворення зв'язків іонів кальцію та амінових груп структури зуба
  • Гідрофобна алкілова група - для підтримання балансу між гідрофобністю та гідрофільністю
  • Кінець молекули з двома вільними радикалами для полімеризації

Сьогодні запатентований MDP мономер входить до складу всіх адгезивних систем та цементів фірми Kuraray Dental.

Особливою перевагою Panavia F2.0 є анаеробна полімеризація, каріостатичні властивості, самопротравлюючий праймер на водяній основі (показник рН 2,4) та стабільність ретенції протягом експлуатації, висока міцність з'єднання з емаллю, дентином, металом, керамікою та композитом. 

Завдяки тому, що Panavia F2.0 представлена чотирма кольорами (ТС - колір зуба, підтримує натуральний колір дентину; Light - близький до прозорого; White - оптимальний для дентину, який змінив колір; Opaque - непрозорий), є надзвичайна можливість досягнути найвищої естетичної якості реставрації.

Особливості відновлення культі зуба матеріалами Kuraray Dental

На першому етапі препарують запломбований кореневий канал Gates-Glidden бором. Глибина препарування повинна відповідати висоті коронки або бути дещо більшою. В процесі препарування рекомендовано максимально зберігати природну структуру дентину за допомогою індикатора інфікованого каріозного дентину Caries Detector, який наносять на тканини зуба та кореня на 30 секунд і змивають струменем води. Забарвлення, яке залишається, свідчить про наявність інфікованого каріозного дентину, який підлягає видаленню. 

  

Потім підбирають скловолоконний або карбоновий штифт та підготовлюють його. Хендибластером обробляють поверхню штифта, застосовуючи частинки алюмінію розміром 30-50 мк при слабкому тиску повітря, готують по краплі рідини А та В Ed Primer II і змішують їх у змішувальному блоці

За допомогою самопротравлюючого праймера на водяній основі (рН 2,4) досягають м'якого кондиціонування дентину та емалі без кислотного протравлювання. Рідиною покривають всю поверхню зуба (емаль і дентин кореневого каналу) за допомогою аплікатора, та залишають на 30с.

Висушують адгезив струменем повітря. Слід пам'ятати, що накопичення адгезиву може привести до швидкої полімеризації цементу. Тому залишки адгезиву, який завжди накопичується у кореневому каналі, після висушування повітрям, обов'язково видаляють паперовим штифтом. Внаслідок коагуляції протеїну можливе забарвлювання слизової оболонки ясен у білий колір при контакті з адгезивом. Це тимчасове явище, яке зникає упродовж кількох днів.

Приготування паст:

Panavia F2.0 включає пасту А 2,3 мл та пасту В 2,3 мл. Ставлять мітку на гвинті, навпроти маркувальної лінії на шприці, і повертають гвинт шприца на 1800, щоб взяти необхідну кількість пасти, яку потрібно витиснути на змішувальний папір. Кількість пасти А і В повинна бути однаковою. 

Якщо готувати пасту після чверті поворота гвинта (900) то, внаслідок недостатньо точної пропорції, якість пасти після затвердіння може бути низькою. Невикористану пасту розправляють тонким шаром на папері та прикривають темною кришкою. Приготовану пасту можна використовувати протягом декількох годин, вона не твердіє за умови присутності кисню. Пасти замішують 20 секунд. Приготовану пасту наносять на штифт і його швидко вводять у кореневий канал. Щоб не утворювались повітряні дефекти у каналі, рекомендується легко вібрувати штифтом по стінках, вводячи його в кореневий канал двома плавними рухами. Не рекомендовано вводити адгезивний цемент у канал за допомогою каналонаповнювача. Штифт утримують у кінцевому положенні 30 секунд. Надмір цементу Panavia F2.0 за допомогою пензлика чи мікроаплікатора розподіляють тонким шаром по поверхні зуба і коронкової частини штифта. 

Шар надлишкового цементу слугуватиме адгезивом для Clearfil Photo Core. Не потрібно чекати, поки цемент затвердіє, можна відразу продовжувати відновлення коронкової частини, оскільки Panavia твердіє без доступу повітря.

Clearfil Photo Core - це гібридний композит, який твердіє під дією світла. Рентгеноконрасність, естетичність, хороші адгезивні властивості, характерний спосіб твердіння та твердість, яку можна порівняти з дентином, дають можливість зручним та швидким методом ефективно відновити структури зруйнованих, девіталізованих зубів.

Clearfil Photo Core придатний для лікування як вітальних так і девіталізованих зубів. Можна легко дозувати необхідну кількість композиту. повернувши гвинт на задній стороні шприца вправо. Після дозування повертають гвинт на чверть оберту назад: завдяки цьому уникають підвищення тиску у шприці та втрат матеріалу. Відразу закривають шприц і швидко працюють з композитом, щоб він не затвердів під впливом денного світла. Матеріал можна вводити у порожнину за допомогою звичайних інструментів. Цілком зручно користуватися матричними ковпачками. У підібраний за розміром капроновий ковпачок вносять композитний матеріал та накладають на зруйнований зуб. 

При використанні ковпачків із конусним кутом 120 досягають оптимальної форми реставрації. За вказаний час цемент надійно з"єднується з композитом, утворюючи однорідне монолітне з"єднання вздовж усієї  поверхні контакту.

Після полімеризації можна видалити матричні ковпачки і відразу приступати до препарування для коронки.

Зручний у роботі композит Clearfil Photo Core легко препарується, оскільки його твердість аналогічна твердості дентину, міцність на злам становить 333 МПа, сила потужності - 152 МПа, модуль еластичності 18,6 ГПа.

У результаті використання технології фірми Kuraray Dental можливо за незначний проміжок часу отримати оптимальне відновлення структури зруйнованих, девіталізованих зубів.