Продукти Activa BioActive є першими стоматологічними смолами з біологічно активною матрицею іонної смоли, компонентом гумової смоли, що поглинає амортизацію, та реактивними скло-іономерними наповнювачами, які імітують фізичні та хімічні властивості природних зубів. Ці біологічно активні речовини беруть участь у циклах іонного обміну, які регулюють природну хімію наших зубів і слини та сприяють збереженню структури зубів та здоров'я ротової порожнини.

Activa BioActive володіє міцністю, естетикою та фізичними властивостями композитів і є більш біологічно активним, ніж звичні склоіономери, поєднуючи кращі властивості обох матеріалів та не завдаючи шкоди жодному з них. Activa BioActive хімічно зв'язує зуби мікрореакцією а безперервне вивільнення та підживлення значних кількостей іонів кальцію, фосфату та фториду забезпечують довгостроковий захист пацієнтів.

Продукти Activa BioActive є більш жорсткими та стійкими до переломів, ніж композити. Жорсткість Activa, виміряна відхиленням при розриві, в 2-3 рази перевищує композитні і в 5-10 разів більше, ніж GI та RMGI.

На відміну від традиційних матеріалів, які є гідрофобними, відштовхують воду і розроблені бути пасивними, Activa BioActive є активним, вологоємним матеріалом, який реагує на зміни у пероральному середовищі. Дана динамічна поведінка здатна використовувати лише вологі матеріали, які частково є водними, чи мають фази або зони, зі значним вмістом води

Activa  реагує на безперервні зміни pH у роті, щоб сприяти зміцненню та поповненню іонних властивостей слини, зубів та самого матеріалу. З цієї причини Activa  вважається "розумним" матеріалом.

Activa  містить воду, проте матеріал має надзвичайно низьку розчинність.  Матриця іонної смоли полегшує дифузування іонів кальцію, фосфату та фтору, зберігаючи при цьому відмінні фізичні властивості, пов'язані з смолами та композитами.

Продукти Activa BioActive не містять ні бісфенолу А, ні Біс-ГМА, ні похідних БПА. Вони складаються з двох паст в автоматичній системі замішування з трьома механізмами затвердіння: світлового, самозатвердіння, та іомерна реакція.

Іонні смоли

Продукти Activa BioActive  розроблені з запатентованою вологістю іонної смоли (Embrace смола), яка містить невелику кількість води. Вона біологічно активна, імітує природну поведінку і реагує на зміни середовищі ротової порожнини.

Іонна смола демонструє виняткову маргінальну цілісність, герметичність проти мікроелементації та інтимну адаптацію до структури зубів. Вона вивільняє велику кількість фосфату і значно перезаряджає фторид і містить кислий мономер,  що покращує взаємодію компонента смоли та скла іономера та покращує взаємодію з структурою зуба.

Іонна смола містить групи фосфатної кислоти. Через процес іонізації, який залежить від води, іони водню відриваються від цих груп і замінюються кальцієм у структурі зуба. Ця іонна взаємодія зв'язує смолу з мінеральними речовинами у зубі, утворюючи міцний смоло-гідроксиапатитовий комплекс та позитивну ізоляцію  проти мікроелементації.

Activa  бере участь у динамічній системі іонообміну зі слиною та структурою зубів, безперервно вивільняючи і заряджаючи іони кальцію, фосфату та фториду та реагуючи на зміни pH у роті.

Фізичні властивості

Ступінь стискання та діаметрального стискання Activa BioActive Restorative прирівняннюється  до композитів і значно перевершує іономери зі скла та RMGI.

Компресивна сила та сила пружності Activa BioActive Base/Liner набагато перевищує модифіковані смолою бази / лайнери та RMGI.

Стійкість до зсуву Activa BioActive Cement переважно відрізняється від провідних цементів і перевершує модифіковані склоіономери та іономерні цементи з кальцієм-алюмінатом.

Зношуваність

Об'ємний знос Activa BioActive Restorative порівняно з композитами є набагато меншим ніж у скл-іономерів.

При оцінці поверхневої стійкості до зносу Activa BioActive Restorative поводиться краще, ніж всі інші матеріали, перевірені абразивною зубною пастою, і можна порівняти з рідкими  композитами з неабразивною зубною пастою.

Твердість, межа стомлюваності, прогин при розриві

Композиція зі смоли Activa  забезпечує неперевершену міцність та стійкість. Жорсткість, виміряна відхиленням при розриві, використовуючи випробування на 3 ступені - це здатність сильного, твердого матеріалу поглинати напругу, розсіювати сили і протистояти руйнуванню при нанесенні навантаження. Межа втоми визначається додатковим навантаженням, необхідним для виникнення руйнування протягом визначеного числа циклів. Діаграма показує навантаження, нанесене на твердий матеріал у випробовуванні на 3-х позиційний згин.

Зразки Activa  значно перевершують всі провідні відновлювальні матеріали, перевірені на міцність. Відхилення при розриві Activa  в 2-3 рази перевищує композитні і в 5-10 разів більше, ніж Gis та RMGis.

Відхилення при розриві Activa BioActive Cement є значно більшим, ніж у інших провідних випробуваних матеріалів, і діє як зв'язка для поглинання напруги та протистояння руйнуванню та розщепленню.

Поглинання води

Контрольований і порівняно низький рівень поглинання води є вигідним для біологічно активних матеріалів, для яких необхідна вода, щоб розблокувати їх біологічно активні властивості та потенціал іонного обміну. Надмірне поглинання води може спричинити загрозу фізичним властивостям відновних матеріалів та базових / лайнерних матеріалів з часом.

Водне поглинання Activa BioActive Restorative розроблено таким чином, щоб бути трохи вище, ніж композити, які є гідрофобними та не біологічно активними, і значно менше, ніж скло-іономери та RMGI.

Водне поглинання Activa BioActive Base/Liner набагато менше, ніж RMGI. Водопоглинання TheraCal в 7 разів перевищує ACTIVA.

Водне поглинання Activa BioActive Cement порівнюється з провідними самоадгезивними цементами і є набагато менше, ніж для тестування іміногенних цементів RMGI та алюмінату кальцію.

Розчинність у воді

Необхідна низька розчинність води, що забезпечує довговічність стоматологічного матеріалу. Запатентовані смоли та наповнювачі реактивного скла у продуктах Activa  збалансовані для забезпечення біологічної активності, яка потребує води та міцності. Ця унікальна комбінація атрибутів, поєднуються з естетикою ставить Activa  попереду усіх інших відновних матеріалів.

Activa  має надзвичайно низьку розчинність у воді, яка вигідно відрізняється від провідних композитів і набагато нижча за іономерів із скла та RMGI.

Біоактивні властивості

Формування апатитів

Activa  викликає реакцію, яка стимулює утворення мінералів апатиту та природну ремінералізацію, що є визначальною вимогою біологічно активних матеріалів. Цей процес зв'язує реставрацію і зуб разом, проникає і заповнює мікро-прогалини, знижує чутливість, захищає від вторинного карієсу, а також природно ущільнюються краї від мікровіддачі.

Activa  реагує на цикли рН та відіграє активну роль у підтримці здоров'я порожнини рота з виділенням та поповненням значних кількостей кальцію, фосфату та фтору. Ці мінеральні компоненти стимулюють утворення захисного / сполучного апатитового шару та натурального зв'язаного ущільнення в зубному інтерфейсі.

Аналіз SEM Activa BioActive Cement після 21 днів у фізіологічному розчині

Порівняно з безсольним контролем, електронна мікроскопія сканування (SEM) та енергетично-дисперсійна рентгенівська спектроскопія (EDS) після 21 днів у фізіологічному розчині показують значне збільшення концентрації іонів кальцію та фосфору та зменшення кількості іонів вуглецю та силікату, що вказує на те, що на поверхні утворюються мінеральні апатитові відкладення.

Аналіз SEM та EDS виявляє біоактивний компонент

Дентинові диски, оброблені Activa BioActive Cement, були поміщені в буферний розчин фосфату. Шар апатиту утворюється і зливає дентин з Activa. Цей розрив був зроблений при розрізі зразка, щоб зробити зображення SEM. Аналіз SEM та EDS перевіряє біологічно активний компонент у формі гідроксиапатиту і демонструє відмінне проникнення дентинних канальців при одночасному виробництві смоляних міток, що містять апатит.

Виділення Фтору та перезарядка

Activa  звільняє та підживлює фтор, забезпечуючи довготривалі переваги для поліпшення оздоровчої допомоги пацієнтам. Тестування університету з використанням методу дифузії градієнтом концентрації іонів фтору показує схему вивільнення та поповнення Activa , Ketac Nano та Triage. У дослідженні робиться висновок, що "у семи протестованих інтервалах часу новий біологічно активний матеріал (Activa) має статистично більше вивільнення фтору після поповнення протягом 24 годин, 1 тижня та 3 тижнів у порівнянні з іншими досліджуваними групами".

Вивільнення фосфату

Activa  - "розумний" матеріал, який реагує на цикли рН у роті. Під час циклів демінералізації з низьким рівнем pH Activa  випускає більше фосфатів. Іони фосфату можуть перебувати в шарі клейковини або слини, і вони можуть взаємодіяти з іонами кальцію та фториду при високих циклах pH.

Мікроелементація

Activa BioActive Restorative  випробуваний in vitro для мікроелементації без з'єднувального агента, вигідно відрізняється від провідних композитів, перевірених на зв'язувальний агент (Scotchbond Universal Adhesive, 3M ESPE).

Бактеріальна мікроелементація

Activa BioActive Base/Liner вигідно відрізняється від  смоли, модифікованої зі склоіономером, при випробуванні на мікроелементи бактерій in vitro після 2000 термоциклів.

Activa BioActive Restorative перевершує провідний RMGI при тестуванні на мікроелементи бактерій in vitro після 2000 термоциклів.