Icon - це інноваційна німецька технологія лікування карієсу без свердління. Це революційний стоматологічний матеріал, який був розроблений на основі багатолітнього досвіду та досліджень, став першим у світі продуктом для інффільтрації карієсу. Дана методика успішно застосовується стоматологами Європи, Японії та США, а тепер доступна і в Україні. Таким чином, поняття «очікування» моменту, коли можна проводити препарування - пережиток минулого.

Проблема - відсутність методу лікування карієсу на ранній стадії

Особливо легко карієс розвивається у важкодоступному міжзубному просторі. Карієсогенні кислоти, що утворюються в процесі життєдіяльності бактерій, обумовлюють процес демінералізації емалі. Якщо такий процес триває досить довго, то це призводить до утворення пор в ураженій ділянці емалі, що являє собою карієс на ранній стадії. На більш пізніх етапах демінералізації фторування вже не ефективно, а ось препарування проводити ще досить рано. Раніше просто не існувало відповідного даній ситуації метода лікування карієсу на ранній стадії.

Infiltration Cоncept або Icon дозволяє надійно вирішувати проблему карієсу на ранніх стадіях, при цьому максимально делікатно і комфортно і  без препарування!

Текучий композит, так званий інфільтрант, наноситься на уражену ділянку емалі з допомогою спеціального аплікатора. Завдяки капілярним силам матеріал проникає в уражену ділянку приблизно на 800мкм та «запечатує» пори. Таким чином, стає можливим зупинити прогресування карієсу, що розвивається у момент його виявлення - без препарування. При цьому повністю зберігаються здорові тканини зуба.

Ви маєте унікальну можливість потрапити в нову еру стоматології. Інноваційне лікування карієсу полягає в здатності зупинити розвиток цих процесів без препарування, а також без втрати здорових тканин зуба. Достатньо всього одного відвідування для того, щоб просто і безболісно впоратися з цією проблемою. 

Методи лікування до появи Icon були або малоефективними або інвазивними

Сучасна стоматологія повинна носити превентивний характер. Варто зазначити, що до запровадження методики Icon, існувало лише два дієвих способи, спрямованих на лікування поверхневого карієсу, які полягали у фторуванні та реставрації. Фторування можна вважати ефективним лише при боротьбі з карієсом на самих ранніх стадіях його розвитку. Крім того, фторування передбачає необхідність великої кількості відвідувань стоматолога (не менше 5) для отримання необхідного результату. При пломбуванні, у разі навіть щадного препарування, відбувається втрата значного об'єму здорових тканин зуба, що також має свої негативні сторони.

Початковий карієс сприяє демінералізації емалі, розташованого нижче псевдоінтактного поверхневого шару. Демінералізація сприяє утворенню в зоні ураження пористого шару, через який відбувається дифузія карієсогенних кислот, які розчиняють мінерали емалі, сприяючи подальшому прогресуванню каріозного процесу. Утворені в результаті розвитку карієсу плями на поверхні емалі являють собою не тільки чисто косметичний дефект, а й видимі ознаки каріозних уражень емалі зуба на початковій стадії. Щоб не допустити продовження розвитку каріозного процесу, важливо починати лікування вже на цьому етапі, щоб не допустити подальшого розвитку карієсу, а також його ускладнень. У такій ситуації найкращим рішенням є інфільтрація.

    

Переваги технології Icon полягають в тому, що вона зупиняє розвиток каріозного процесу і подальше руйнування зуба. Методика заповнення виключає застосування бормашини для сверління. Лікування відбувається в межах ураженої карієсом емалі і не зачіпає здорові тканини зуба. Повна естетична відповідність емалі зуба. Технологія Icon значно подовжує життя природних зубів.

Процесс лікування проходить швидко і за одне відвідування, до того ж не потрібне знеболювання. В залежності від кількості уражених поверхонь лікування займає зазвичай 15-40 хвилин.

Особливо порадує новинка Icon пацієнтів, які виявили, що після зняття брекетів, їхні зуби покриті білими плямами, а також всіх пацієнтів, які піклуються про свої зуби і дбайливо розпоряджаються ресурсами організму.

Після впливу препаратом Icon, пошкоджена емаль з пористої і крихкої перетворюється на щільну, тверду і стійку до впливу агресивного середовища. Крім того, відновлюється прозорість емалі і колір зуба (крім поодиноких випадків, коли колір відновлюється не на всій площі).

Інфільтрація карієсу в проксимальній зоні

Icon був розроблений для ощадного лікування карієсу на ранніх стадіях в проксимальних зонах. Запатентований аплікатор для проксимальних поверхонь забезпечує легкий та швидкий доступ в уражені карієсом ділянки - без препарування.

Варто відзначити, що молодь особливо схильна до карієсу в проксимальних зонах. Тепер матеріал Icon дозволяє проводити мікроінвазивне лікування, попереджуючи розвиток каріозної порожнини, відповідно уникаючи інвазивного лікування.

Інфільтрація карієсу на вестибулярних поверхнях

Крім припинення каріозного процесу Icon також приховує білі каріозні плями на вестибулярних поверхнях. В ділянці каріозного ураження повітря та вода мають більш низький коефіцієнт заломлення, ніж у здорових твердих тканин зуба. Це призводить до зміни кольору емалі і так званих «білих плям».

Icon має показник заломлення як у здорової емалі, тома матеріал вирівнює різницю в заломленні світла, наближуючи зовнішній вигляд зони каріозного ураження до кольору здорової емалі.

  •  Icon для лікування білих каріозних плям на вестибулярних поверхнях

Білуватий відтінок з'являється на вестибулярній поверхні внаслідок збільшення пористості всередині каріозного ураження на ранній стадії. Такі ураження відомі під назвою «білі плями». каріозне ураження емалі з щічної сторони часто зустрічаються внаслідок носіння ортодонтичних конструкцій, які утруднюють чищення зубів. У більшості випадків позитивний ефект від інфільтрації композитом полягає у тому, що ураження емалі білуватого кольору маскуються внаслідок запечатування мікропор інфільтрантом. Таким чином, емаль знову набуває здоровий зовнішній вигляд. Такий ефект досягається завдяки тому, що коефіцієнти заломлення композиту та здорових тканин зуба ідентичні. Тому даний метод лікування рекомендується не тільки для зупинки розвитку каріозного процесу, але й для приховання білих каріозних плям зі щічної сторони і покращення естетичного вигляду зубів.

  • Етіологія білих плям на зубах може бути різною

Увага! Матеріал Icon показаний не для всіх видів білих плям. Це стосується, наприклад, різних дефектів емалі, пов'язаних з її розвитком. В таких випадках також спостерігається білувата пігментація, яка локалізується, як правило, біля ріжучого краю зуба і розподіляється.

Icon для вестибулярних поверхонь також протипоказаний для застосування у випадку наявності дефектів емалі, обумовлених флюорозом, гіпоплазією, ерозійними процесами чи травмами.

  • Повторне протруювання у випадку «давніх» неактивних білих плям

У випадку, якщо на поверхні зубів є «давні» білі плями, прогресування яких призупинилося по визначеним природнім причинам, то цілком можливо, що псевдоінтактний шар достатньо товстий внаслідок процесу гіпермінералізації. В таких випадках може знадобитися повторне протруювання, для того, щоб відкрити пори. Визначити, в якій же мірі відбулося видалення поверхневого шару матеріалом Icon-Etch можна з допомогою етанолу (Icon-Dry). Під час змочування етанолом білі плями повинні суттєво поблідніти або й зовсім зникнути. Цей процес дає можливість чітко зрозуміти які будуть результати лікування в цілому. Якщо ж біла пігментація не міняє забарвлення навіть після змочування етанолом, то процедуру протруювання варто поввторити. Кожне каріозне ураження можна протруювати в три етапи (по дві хвилини кожний).